"Zakaz Palenia" Misja Strony:

„Dym papierosów jest trucizną. W dobie powszechnego dostępu do wiedzy, nie potrzeba nikogo przekonywać że palenie jest trujące. Nie trzeba także specjalnego wysiłku wyobraźni by stwierdzić bez wątpliwości że palenie papierosów nie jest nigdy prywatną sprawą, zawsze oddziaływuje na otoczenie.”

„Osoby palące najzwyczajniej w świecie śmierdzą. Może nie na odległość, ale każdy kto miał bliższy kontakt z taką osobą musi potwierdzić. „

„Osoby palące powinny płacić wyższe składki zdrowotne oraz na ubezpieczenie społeczne. Dzisiaj koszty leczenia osób świadomie i lekkomyślnie niszczących swoje zdrowie pokrywamy MY wszyscy.„


Totalny zakaz palenia w pociagu

Zakaz Palenia w pracy
Przepisy BHP nakładają na pracodawcę obowiązek zapewnienia warunków środowiska pracy pozbawionych negatywnego wpływu rakotwórczego dymu tytoniowego. Dlatego, palenie papierosów w miejscu pracy możliwe jest jedynie w specjalnie do tego przeznaczonej palarni. Nie istnieje natomiast obowiązek stworzenia palarni przez pracodawcę. Stosunek pracy polega na świadczeniu pracy przez pracownika. Pracownik oczywiście posiada prawo do 15 minutowej przerwy, tym czasem może dowolnie dysponować np. wyjść na otwartą przestrzeń i zapalić papieroska.
Czytaj więcej...
Zakaz Palenia w miejscu publicznym
Palenie papierosów szkodzi nie tylko palącemu, ale także ludziom przebywającym w otoczeniu. Nie dziwi zatem że stale rośnie społeczna aprobata dla wprowadzenia zakazu palenia w miejscach publicznych. Z badań sondażowych przeprowadzonych na początku 2006 roku wynika że wprowadzenie takiego zakazu popiera 76% Polaków.
Czytaj więcej...
Zakaz Palenia w domu
Zakaz palenia w domu forumłowany jest głównie z myślą o dzieciach nałogowych palaczy. Trudno oczekiwać żeby taki zakaz został prawnie zabezpieczony, warto jednak podkreślać tragiczną sytuację dzieci stale podtruwanych przez swoich rodziców. Wpływ nikotyny na rózwój dziecka jest niezwykle szkodliwy.
Czytaj więcej...
Zakaz Palenia w samochodzie
Badania niemieckich naukowców wykazały że palenie papierosa podczas jazdy samochodem rozprasza równie silnie jak rozmowa przez telefon. Istotne też jest oddziaływanie dymu na pasażerów. W Polsce pojawił się projekt wprowadzenia zakazu palenia w samochodzie w obecności dzieci poniżej 13 roku życia.
Czytaj więcej...
Zakaz Palenia na przystanku
Przystanek autobusowy jest szczególnym miejscem publicznym. Z pewnością nie raz doświadczyłeś sytuacji kiedy palacz wygania trującym dymem przyzwoitych ludzi spod wiaty przystankowej. Ta
Czytaj więcej...
Zakaz Palenia w pociągu
zakaz palenia...
Czytaj więcej...
Zakaz Palenia na dworcu
zakaz palenia...
Czytaj więcej...
Zakaz Palenia w obszarze zabudowanym
zakaz palenia...
Czytaj więcej...
Zakaz palenia w lokalach
zakaz palenia...
Czytaj więcej...
Zakaz palenia na balkonie
zakaz palenia...
Czytaj więcej...
Zakaz palenia na klatce schodowej
zakaz palenia...
Czytaj więcej...
 1. Aktualności
  • UE wprowadza zakaz
  • Minister zdrowia zapowiedziała
 2. Prawo
  • Regulacje Unijne
  • Prawo Krajowe
  • Zmiany
 3. Nikotyna
  • Związek chemiczny
  • Szkodliwy wpływ
 4. Uzależnienie
  • Psychiczne fizyczne
  • Wyjście z nałogu
  • Gdzie szukać pomocy